Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye

Döge község címere függőlegesen hasított, vízszintesen vágott címer. Klasszikus ívelt talpú háromszög forma. Átlósan kék és fehér (ezüst) címermező. Szemben elhelyezett organikus és tárgyi formák. A dohány a föld felett "élő" a felső fehér (ezüst) mezőben. A burgonya jellegzetesen talaj alatt termő, az alsó fehér (ezüst) mezőben. A két felekezet templomának tornyai az attribútumokkal a felső szférákat célozva és szimbolizálva kerültek a felső kék mezőbe. Az alsó kék mezőben a híd képe látható. Az "éter és a víz" szimbolikája szerint került kék alapra. A templomtornyok magukért beszélnek.

A híd összeköti a két partot, a múltat, a jelent és a jövőt. Utal a Tisza közelségére. A falu jellegzetes eleme és a valamikori "Rév község" emléke.

A kiválasztott növények jellegzetes tájalkotók, jelenlétükkel a munkát és megélhetést jelölik, a földi lét periodikusságát szimbolizálják. A négy mező a "négyesség" számmisztikája. A négy évszak, a négy égtáj stb. jelképe.

A címerpajzs kerete oldottabb, de formailag és színeiben a címerhez igazodó. A levél ornamentika a termésekkel és a pajzs fölötti "Nap" motívum az örök természet ábrázata és a ragyogó jövőbe vetett hit jelképe.