Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Egyenes állású, hullámos aranysávval kialakított kék pajzstalpú tárcsapajzs (reneszánsz pajzs) a címer, melynek felső része egyenes vonallal hasított. A hasítás nyomán létrejövő (heraldikailag) jobb oldalon lévő zöld mezőben öt darab aranyszínű összefonódó búzaszál látható, a bal oldalon pedig kék mezőben zöld dombon álló aranykereszt.
A címer szorosan vett fogalmához ugyan nem tartozik, de kiegészítő elemként alkalmazható a pajzs alatt elhelyezkedő devise (jelmondat), amely zöld színű hullámos szalagon mutatja a település nevét, aranybetűkkel.
Találóan alkalmazza a címer a község nevében megjelenő földrajzi megkülönböztető előtagra utaló, a címertan nyelvén folyóként is értelmezhető hullámos arany sávot, amely 'szőke' színével még közelebb viszi szemlélőjét a Tiszához, de talán ugyancsak erre való emlékeztetőként került a szintén hullámosan vágott pajzstalpba a kék szín is.
A pajzsmező felső részében megjelenő címeralakok közül az első helyet öt összefonódó arany búzakalász foglalja el, amely - alátámasztva az azt körülvevő zöld színű mezővel - az alföldi településekre, sőt Magyarország nagy részén a vidékre tipikusan jellemző mezőgazdaságot, azon belül is a gabonatermesztés szerepét és a község gazdasági életében elfoglalt helyét van hivatva mutatni.