Fejér vármegye
A címer álló helyzetű, háromszögű pajzs. A veres pajzsmezőt középen két ezüstpólya szeli át, a felettük lévő pajzsfőben egy ezüst ekevasú, aranyeke látható, mely a község eredeti (keltezés nélküli) pecsétjéből származik. A község pecsétjéből származó kerék nélküli eketípust a legrégebbről ismert ekeábrázolás alapján ábrázolja a címer.
Az eke két oldalán egy-egy arany égerfalevél lebeg. A település neve az égerfából származik, mely gyakori névképző hazánkban (pl. Eger). Honfoglaló eleink itt a Sárvíz mentén vizenyős, égerfákkal benőtt területen telepedtek le. A község honfoglaláskori nevére utal a címerben szereplő egyik égerfalevél. A második égerfalevél a község újratelepítését szimbolizálja.
Az ezüstpólyák alatti pajzstalpon egy lebegő arany lábú és arany csőrű ezüst kanalasgém látható, a Sáregres környékén fészkelő védett vízimadarat szimbolizálja. A két Sárvíz-csatorna közti halastavak térsége többféle védett vízimadár élő- és fészkelőhelye is. Megtalálható pl. a nagykócsag, a vörösgém és a kanalasgém.