Bács-Kiskun vármegye

Álló, háromszögletű a pajzs kék mezejében ezüstsátor. A pajzslábban lebegő ötágú aranykorona, amelyből kék, magyarruhás, vörös-arany süveges kiskun vitéz emelkedik ki. Jobbjában kivont aranyszínű, görbe kardot emel a magasba, balját a csípőjén helyezi el. Hátán aranyos tegezben aranyíj, felette nyolcágú aranycsillag lebeg.

A pajzsfőben jobbról arany szőlővessző lebeg ezüst szőlőlevéllel és két aranyindával, balról ezüst bikafej lebeg aranyos szarvakkal aranykarikával az orrában.

A pajzson ötágú ékkövekkel díszített heraldikai aranykorona nyugszik, a pajzs alatt körbefutó kék szalagon aranybetűkkel: "ORGOVÁNY" felirat olvasható.

A címer szimbolikájának jelentése:

A címerpajzs kék-fehér (ezüst) színei a Kiskunsághoz való tartozást jelképezik (a kék-fehér egykoron a Jászkun Kerület színe volt).

A koronából kiemelkedő kiskun vitéz Orgovány múltját jeleníti meg, emléket állít a legenda szerinti Orgovány kun vitéznek, aki állítólag Árpád vezér kobzosa volt.

Kunszentmiklósról betelepülő református kunok alapítják újra a települést 1901-ben. A nyolcágú aranycsillag nekik állít emléket, amely az Isten dicsőségének szimbóluma minden keresztény közösségben. A bikafej az itt lakók egykori állattartásának emlékét jeleníti meg, a szőlővessző a földművelést szimbolizálja, amely ma is a község legfőbb kenyérkereseti forrása. A pajzsot díszítő korona utal a Kiskun Kerület koronabirtok jellegére (az itt lakók önkormányzattal rendelkeztek, és sohasem álltak földesúri elnyomás alatt).